Příběh Debonaire

Sen tvořit krásné šaty podle citů a nálad, zdobit je broušenými skleněnými korálky a ručně zhotovenými krajkami jsme se sestrou realizovaly již v dětství na panenkách. Nádherné modely máme stále uložené jako vzpomínku na naše první začátky z dětských let.


Psal se rok 2008, kdy vznikl nápad vydat se pracovní cestou „podle hlasu srdce“. Představa vytvořit soupravu svatebních šatů podle ročních období začala nabírat reálnou podobu.


Rok 2009 rozjíždí velký sen naplno. Zakládáme malou dílnu nyní už jako malá registrovaná firma. Kreslíme, tvoříme, šijeme, zdobíme, sháníme materiály, kvalitní perly, broušené sklo nespočet hodin a dní. Do výroby vkládáme veškerý čas, úsilí a preciznost.


V roce 2010 jsme zažádaly o zaregistrování našich výrobků u Národního patentového úřadu. Naše žádost byla úspěšně přijata.


Od roku 2011 začínáme tvořit pod registrovanou oděvní značkou Debonaire, což lze přeložit jako šarmantní / noblesní. Těž  jsme získaly regionální ochrannou známku Lužických hor a Máchova kraje. Nádherný kraj, kde žijeme a  tvoříme.


Období let 2013 – 2014 přináší změnu v našem zaměření, kdy postupně přecházíme na výrobu tylových svatebních, společenských a tanečních sukní na zakázku. Přizpůsobujeme se poptávce a současnému trendu, kdy zákaznice preferují online rychlý nákup jednoduchého a  všestranněji využitelnějšího zboží.


Založily jsme vlastní e-shop, navrhly a vytvořily kolekci dámských i dětských sukní, ručně zhotovených šálů, návlekových rukaviček, pompadůrek, ručně zdobených svatebních polštářků a dalších doplňků. Veškeré sukně tvoříme přímo na míry zákaznic, tudíž je každá sukně originálem, který vzniká v okamžiku přijetí objednávky. Příjem zakázek se velice usnadnil, nyní stačí zadat čtyři rozměry, vybrat si model a během několika dní je již výrobek u své majitelky.


Doba a pokrok běží a i my jsme se „musely“ přizpůsobit současným nákupním zvyklostem jako je online prodej. Svoji práci však děláme s láskou, velkým pracovním nasazením, veškerou péčí o stoprocentní kvalitu. Největší odměnou jsou spokojené zákaznice. Nemůžeme cenou konkurovat levným tylovým sukním z východu. Materiál, nájem, propagace a další a další režijní náklady nám to neumožňují, ale čím konkurovat můžeme, je kvalita, za kterou si stojíme a výrobky tvořené jen a jen pro „ tu jednu jedinou“, kterou můžete být právě Vy ;-).


Děkujeme Vám všem, které jste v nás vložily svoji důvěru a jste již majitelkou  naší tylové sukně Debonaire - sukně s příběhem.
Děkujeme také za krásné e-maily a povzbuzení do další náročné práce.


 Sestry Eva a Milena


…a největší díky  patří našemu bratrovi Petrovi, který při nás stojí od samého začátku. Je tvůrcem našich webových stránek a hlavním správcem  internetového obchodu. Věnoval tisíce hodin svého času  do realizace a provozu naší internetové existence.


Všechny naše výrobky jsou nositeli registrované obchodní značky Debonaire a  regionální ochranné známky Lužických hor a Máchova kraje.

Za podpory Dotačního fondu Libereckého kraje jsme pořídili do naší dílny průmyslový šicí stroj overlock

v rámci Programu 2.5 - Podpora regionálních výrobků, výrobců a tradičních řemesel.

Pár řádků o naší práci:


Představujeme Vám pár tipů na výlet po krajině Lužických hor a Máchova kraje

Lužické hory - www.luzicke-hory.cz

V Lužických horách je nádherně! Jsou ideální na procházky, cykloturistiku a houbaření. Zdejší krajina, hrady a zámky jsou vyhledávaným místem filmařů. Natáčely se zde např. film "Ženy v pokušení", pohádky "Peklo s princeznou" a "Tajemství staré bambitky". Z těch starších např. "Pyšná princezna" a jeden z dílů dovolené "s Andělem" atd.

                                  Velmi krásné místo je Popova skála, která je pro nás srdeční záležitostí. Nedaleko skály stála stará Tobiášova borovice.

"...Po modrém blankytu bělavé páry hynou, lehounký větřík s nimi hraje; a vysoko - v daleké kraje bílé obláčky dálným nebem plynou..."

"...Za růžového večera pod dubem sličná děva sedí, ze skály v břehu jezera daleko přes jezero hledí. To se jí modro k nohám vine, dále zeleně zakvítá, vždy zeleněji prosvítá, až v dálce v bledé jasno plyne..."

"...O lásce šeptal tichý mech; kvetoucí strom lhal lásky žel, svou lásku slavík růži pěl, růžinu jevil vonný vzdech..."

"...Modravé páry z lesů temných v růžové nebe vstoupají, i nad jezerem barev jemných modré se mlhy houpají..."

"...brunatné slunce rudě zasvitnulo, tu náhle ze sna všecko procitnulo..."

Máchův kraj - www.machuvkraj.cz

Na Máchově jezeře se můžete vykoupat nebo si půjčit loďku a strávit tam romantické odpoledne. Nedávno se tu natáčel film Jana Hřebejka "Nevinnost". Pokud máte rádi výšlapy, určitě se podívejte na hrad Bezděz.

"...Jezero hladké v křovích stinných zvučelo temně tajný bol, břeh objímal je kol a kol; a slunce jasná světů jiných bloudila blankytnými pásky, planoucí tam co slzy lásky..."

"...Nejsnáze stíní šero hor, tam bříza k boru, k bříze bor se kloní. Vlna za vlnou potokem spěchá. Vře plnou - v čas lásky - láskou každý tvor..."

Stráž pod Ralskem - www.straz.cz

V okolí tu naleznete jednak skvělé podmínky k vodním sportům, ale také široko daleko vyhlášenou cukrárnu, kde si můžete vybrat z několika desítek druhů zmrzlin, včetně takových jako je např. pivní, gulášová nebo svíčková. Doporučujeme výstup na Ralsko, klidně i v lednu :-). Další tipy na výlet naleznete ZDE.

"...Kol bílé věže větry hrají, při níž si vlnky šepotají. Na bílé zdě stříbrnou zář rozlila bledá lůny tvář, však hluboko u věži je temno pouhé; neb jasna měsíce světlá moc uzounkým oknem u sklepení dlouhé proletši se změní v pološerou noc..."

Jablonné v Podještědí - www.jablonnevp.cz

Jablonné v Podještědí se nachází asi 10 km od Stráže pod Ralskem. Je to v podstatě naše rodné město (do Stráže jsme se obě přistěhovaly). Zde můžete navštívit zámek Lemberk a proslavenou Zdislavinu studánku s léčivým pramenem. Město je vhodné jako výchozí bod pro výlety do Lužických hor. Tipy na výlety naleznete ZDE.

"...V hlubokém ouvalu klínu, ve stověkých dubů stínu, sbor u velkém kole sedí. Zahalení v pláště bílé jsou to druzi noční chvíle. Každý před se v zemi hledí, beze slova, bez pohnutí, jak by kvapnou hrůzou jmutí v sochy byli proměnění..."

Skalní hrad Sloup - www.hradsloup.cz

Hrad s velmi vzrušující atmosférou!

Zámek Zákupy - www.zamek-zakupy.cz

Nádherný zámek, kde se jedna z nás vdávala. Doporučujeme jako vhodné místo pro svatební obřad :-). Zastavte se i v zámeckém parku, jako stvořeném pro relaxování.

Liberec - www.infolbc.cz

Liberec je od nás něco přes 30 km. Nachází se tu pěkná zoologická a botanická zahrada. Milujete-li pořádné výstupy, můžete si vyšlápnout Ještěd. Pokud výstupy nemusíte, pak vězte, že na Ještěd vede i lanovka nebo místo toho můžete zajít do Babylonu.

 


Všechny použité fotografie jsou autorské. Úryvky pochází z básně Máj od Karla Hynka Máchy.